Ruszają dofinansowania na wymianę silników w kutrach rybackich.

 

W dniach od 13 stycznia 2015 r. do 30 stycznia 2015 r. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w zakresie środka 1.3 „Inwestycje na statkach rybackich i selektywność”.

W ramach przedmiotowej operacji możliwa jest wymiana samego silnika lub kompletu ze wszystkimi układami niezbędnymi do uruchomieniem i pracy silnika. Pomoc przyznawana jest w wysokości do 20% kosztów kwalifikowalnych operacji, a w zakresie rybactwa przybrzeżnego (statki należące do grupy statków poniżej 12 m i niekorzystających z narzędzi ciągnionych) do 40 % kosztów kwalifikowalnych.

    JP Marine jako wyłączny i autoryzowany dystrybutor takich producentów silników jak Marine Diesel, JLM Perkins, BUKH czy FTP oferuje najnowsze rozwiązania techniczne pozwalające uzyskać najwyższą efektywność napędu.

Specjalizujemy się w kompletnych systemach napędowych (silnik+skrzynia biegów+napęd/pędnik). Wszystkie elementy są objęte w programie operacyjnym, na które można uzyskać pomoc do 60% środków kwalifikowalnych.

Więcej informacji o zasadach naboru i kryteriach wyboru projektów można uzyskać na stronie www.arimr.gov.pl.