baner5

 

JP Marine jest dystrybutorem niezawodnych silników diesla producentów takich jak JMP Perkins, MarineDiesel, BUKH (wersje SOLAS) czy FPT Industria. Oferowany z nimi trymowany napęd Surface Drive dobrany przez nas pozwala zwiększyć od 15-30% prędkość łodzi w porównaniu do każdego innego rodzaju napędu. W układzie z silnikami serii VGT o zmiennej geometrii turbosprężarek czy silnikom FPT dla mocy powyżej 500 hp, dzięki wyjątkowo wysokiemu i stabilnemu w szerokim zakresie obrotów momentowi obrotowemu napęd SD pozwala na uzyskiwanie wyjątkowych przyspieszeń i osiągów.

 


Silniki diesla JLM są morską wersją renomowanych silników Perkins. Doświadczenie ponad 30 lat pozwoliło na skonstruowanie niezawodnych silników oferowanych w standardzie już przekładniami. Dzięki wyjątkowo niskiej wadze, cichej pracy oraz wytłumieniu drgań nadają się one do wymagających zastosowań w łodziach żaglowych, rekreacyjnych czy wędkarskich.

BUHK to renomowany producent niezawodnych silników diesla, którego maksymą jest niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach morskich. Jest to firma z ponad 100 letnią tradycją wyspecjalizowana w budowie silników dla jednostek ratunkowych (Serach and Rescue), tratw ratunkowych, militarnych – wszędzie tam gdzie niezawodność jest na pierwszym miejscu.

JP Marine jest dystrybutorem na Polskę wiodącego producenta morskich silników diesla MarineDiesel AB ze Szwecji. Wszystkie silniki MD bazują na bloku GM 6,5l V8, który jest następcą silnika 6.2l zbudowanego w 1982. Jedną z zalet użycia tego silnika jako bazy są takie same wymiary przyłączeniowe do napędu jak Volvo Penta, MerCruiser, OMC, czy Marinepower.

FPT Industria to producent silników z wieloletnim doświadczeniem i uznaną renomą jako dostawca dla przemysłu samochodowego (Iveco), maszyn budowlanych, generatorów i aplikacji morskich. Silniki morskie tego producenta znajdują zastosowania w jednostkach komercyjnych mocno obciążonych, rekreacyjnych czy nawet racingowych (patrz zdjęcie).