Dofinansowania do rybołówstwa 2014-2020

Program „Rybactwo i Morze” 2014-2020

Już wkrótce zostaną uruchomione środki w ramach programu operacyjnego PO RYBY 2014-2020, z których sektor rybacki będzie mógł sfinansować między innymi remont kutrów.

W dniu 11 czerwca 2014 r. Komisja Europejska opublikowała ramy finansowe z podziałem kwot Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego pomiędzy Państwa członkowskie. Środki finansowe z EFMR przyznane Polsce to kwota ponad 531 mln euro, co wraz z wkładem z budżetu krajowego (ok. 172 mln euro) daje kwotę ok. 703 mln euro. Przedmiotowa alokacja stanowi jedną z 4 najwyższych alokacji w Unii Europejskiej. Polska plasuje się tuż za Hiszpanią, Francją i Włochami.

W przypadku zainteresowania programem operacyjnym specjaliści JP Marine doradzą Państwu optymalny napęd do łodzi rybackiej, zwiększający osiągi jednostki przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów paliwa. Posiadany przez nas zespół specjalistów przeprowadzi Państwa przez cały proces modernizacji jednostki napędowej kutra i zapewni profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

    JP Marine jako wyłączny i autoryzowany dystrybutor takich producentów silników jak Marine Diesel, JLM Perkins, BUKH czy FPT oferuje najnowsze rozwiązania techniczne pozwalające uzyskać najwyższą efektywność napędu. Specjalizujemy się w kompletnych systemach napędowych (silnik + skrzynia biegów + napęd/pędnik). Wszystkie elementy będą mogły zostać zmodernizowane w ramach programu operacyjnego z dofinansowaniem do 100% środków kwalifikowalnych.

Więcej informacji o zasadach naboru i kryteriach wyboru projektów oraz na temat najbardziej efektywnych napędów na rynku można uzyskać na naszej stronie oraz na www.arimr.gov.pl