Marinediesel Press release

Firma Marinediesel z dumą ogłasza przejęcie przez firmę BUKH A/S silników serii VGT, w tym wszystkich aktywów związanych z branżą marine. Firma Marinediesel będzie nadal dostarczać silniki lecz do zastosowań innych niż morskie.

Dziś, firma Marinediesel Sweden AB ogłasza sprzedaż szwedzkiej firmy Marinediesel AB produkującej silniki okrętowe VGT. BUKH przejmuje produkcję i rozwój silników opartych na silniku GM V8 Diesel. Przyszłość, produkcja, sprzedaż i wsparcie odbędą się w duńskiej fabryce BUKH, zapewniając, że silniki dalej będą spełniały wysokie standardy jakości, które są znakiem rozpoznawczym duńskich silników BUKH od 1899 roku.

Stanowiąc kolejny kamień milowy w planie rozwoju naszej firmy, przejęcie to umacnia pozycję, wiedzę i konkurencyjność firmy BUKH w segmentach morskich, gdzie BUKH jest reprezentowany od ponad 110 lat. BUKH przejął cały majątek spółki Marinediesel AB w zakresie silników okrętowych VGT, a od tego momentu cała działalność morska z Marinediesel AB zostanie wykonywana przez BUKH. Przeniesienie aktywów silników okrętowych VGT firmy Marinediesel rozpocznie się z dniem przejęcia 16/04-2018, od tego czasu wszystkie zapytania, wsparcie, części zamienne i sprzedaż silników będą obsługiwane przez BUKH A / S. Nastąpi okres przejściowy, gdy aktywa będą przenoszone. Obejmuje to pozycje zapasów, a także wpłynie to na produkcję. Dlatego BUKH A / S ma nadzieję na zrozumienie obecnych i nowych klientów w tym okresie. Dyrektor generalny BUKH, Søren Christiansen, zapewnia klientów, że BUKH dołoży wszelkich starań, aby przyspieszyć okres przejściowy, aby zapewnić, że silniki i części zamienne są dostarczane zgodnie ze standardem BUKH, który jest dobrze znany na całym świecie: na czas, we właściwej ilości oraz w dobre miejsce.